Європейська Комісія наклала на платіжну систему MasterCard штраф у розмірі 570,6 мільйона євро через штучне завищення комісії за обробку міждержавних операцій в межах ЄС.

«Правила MasterCard стояли на заваді пошуку магазинами більш вигідних умов, які пропонують банки в інших країнах-членах ЄС, і тим самим штучно завищували вартість карткових платежів, наносячи шкоду споживачам та продавцям ЄС», — повідомила представниця Єврокомісії з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Водночас, зазначається, що у Єврокомісії пропонували оштрафувати MasterCard на більшу суму, однак штраф зменшили на 10% через те, що компанія співпрацювала зі слідством.

Зазначимо, що своє розслідування Єврокомісія розпочала ще у 2013 році. У 2015 році там висунули претензії MasterCard через те, що правила цієї платіжної системи забороняють банкам пропонувати клієнтам-продавцям з одних країн ЄС більш низькі тарифи, які діють в інших країнах ЄС.

Таким чином, на думку Єврокомісії, MasterCard порушила антимонопольне законодавство, адже встановила штучну мінімальну вартість своїх послуг для карт, випущених в інших країнах ЄС.

Раніше повідомлялось, що MasterCard заборонить автоматичне списання коштів після завершення пробної підписки на продукт.

Поділитись: