Єврокомісія вирішила судитися з Словаччиною через дискримінацію ромських дітей у школах

Європейська комісія вирішила подати на Словаччину до Суду Європейського Союзу за «недостатнє розв'язання проблеми дискримінації ромських дітей у школі».

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Там наголосили, що правила ЄС щодо расової рівності суворо забороняють дискримінацію за ознакою етнічного походження в ключових сферах життя, включно з освітою.

Однак, за даними Єврокомісії, у Словаччині ромських дітей часто віддають до спеціальних шкіл для учнів з легкими розумовими вадами. Багато ромських дітей, які відвідують звичайні школи, також змушені навчатися в окремих класах чи закладах.

Єврокомісія розпочала процедуру з цього приводу ще у 2015 році, а у 2019-му надіслала Словаччині «обґрунтований висновок». Відтоді країна здійснила низку законодавчих реформ і прийняла кілька стратегій та планів дій для залучення ромів до освіти.

«Однак після ретельної оцінки цих заходів і моніторингу ситуації на місцях Комісія дійшла висновку, що реформи, проведені досі, є недостатніми», — йдеться в повідомленні.

Опитування ромів, проведене FRA, показало, що дискримінація ромських дітей у сфері освіти в Словаччині зберігається. У країні 65% ромських учнів віком від 6 до 15 років відвідують школи, де всі або більшість учнів є ромами, що на 5 процентних пунктів більше, ніж у 2016 році.

Це робить Словаччину державою-членом ЄС з найвищою часткою сегрегації ромів в освіті.