Світ

Європа розглядає можливість повної відмови від газу через 10 років — Нафтогаз

Інтерфакс-Україна
Світ/Європа розглядає можливість повної відмови від газу через 10 років — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
Комерційний директор Нафтогаз Юрій Вітренко повідомив, що під час консультацій напередодні тристоронніх переговорів щодо транзиту російського газу, представники Єврокомісії озвучували можливість повної відмови від використання газу протягом 10 років.

«Один зі сценарій, який наразі серйозно розглядає Єврокомісія, передбачає, що Європа у найближчий час — а для газової індустрії 10 років це найближчий час — повністю відмовиться від споживання природнього газу», — заявив Вітренко перед початком засідання тристоронніх переговорів про транзит російського газу до ЄС після 2019 року.

За його словами, таке рішення у Європі дійсно можуть ухвалити для того, аби показати своє лідерство у сфері скорочення викидів парникових газів в атмосферу.

«Це те, що вони реально озвучували», — додав Вітренко.

Також він додав, що для домогосподарств та промисловості, яка залежить від споживання газу, перехід на інші джерела енергії може зайняти більше часу.

Водночас, він зазначив, що українська сторона не очікує досягнення якихось серйозних домовленостей щодо майбутнього контракту за підсумками цих переговорів, адже експертні зустрічі, на яких мали обговорити технічні аспекти нового контракту про транзит, Росія проігнорувала.

Нагадаємо, що 21 січня у Брюсселі почалась тристороння зустріч між представниками України, Єврокомісії та Росії щодо укладання нового контракту про транзит російського газу до ЄС. Чинний контракт закінчується 31 грудня 2019 року.

Напередодні переговорів на політичному рівні у Нафтогазі заявляли, що не очікують укладання будь-яких домовленостей з Росією.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Пов`язані новини