Європа шукає альтернативу російському вугіллю. З ПАР уже імпортували на 40% більше вугілля, ніж за весь 2021 рік
Європейські країни замінюють російське вугілля, на яке наклали санкції, африканським. За перші п'ять місяців із Південної Африки імпортували на 40% більше, ніж за весь 2021 рік.
Про це повідомляє Reuters.
До кінця травня вугільний термінал Richards Bay (RBCT) у Південній Африці доставив 3,2 мільйона тонн вугілля до європейських країн. Це становить 15% від загального експорту, у 2021 році з ПАР доставили 2,3 мільйона тонн — це було 4% загального експорту.
Цьогоріч вугілля від RBCT отримали Нідерланди, Італія, Франція, Іспанія, Данія, Польща, Німеччина та Україна. Деякі країни почали імпортувати вугілля з Південної Африки лише після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого.
Наприклад, Нідерланди не отримували вугілля від RBCT у січні або лютому, але вже у березні імпортували 1,27 мільйона тонн вугілля. У квітні й травні обсяги постачань збільшувалися. Так само Іспанія, Польща та Німеччина не імпортували вугілля з RBCT, але почали закуповувати його з цього року.
А імпорт вугілля з RBCT для Франції зріс майже у сім разів: з 68 тисяч тонн за весь 2021 рік до 464 тисяч тонн за перші 5 місяців 2022 року.
Водночас Китай, який був третім найбільшим імпортером вугілля з RBCT у 2021 році, у 2022-му не отримував звідти вугілля через збільшення імпорту російського вугілля.
Європейський Союз заборонив імпорт російського вугілля у п'ятому пакеті санкцій. Заборона запрацює з серпня 2022 року. Імпорт вугілля в ЄС зараз становить приблизно 8 млрд євро на рік.
- Поділитися: