Економіка

Європарламент не дійшов згоди із Комісією та Радою ЄС щодо Північного потоку-2

28 лютого, 2017 17:29
Економіка/Європарламент не дійшов згоди із Комісією та Радою ЄС щодо Північного потоку-2
Зберегти
Вигляд
У Брюсселі зараз триває своєрідна внутрішня боротьба між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС у питанні щодо газопроводу Північний поток-2.

У Брюсселі зараз триває своєрідна внутрішня боротьба між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС у питанні щодо газопроводу Північний поток-2, проект будівництва якого в обхід України пропонує російський монополіст «Газпром».

Про це в інтерв’ю Громадському розказав віце-глава комітету з енергетики Європарламенту Мортен Гельвег Петерсен.

«Європарламент постійно обговорює питання Північного потоку-2. І ми намагаємось тиснути на Єврокомісію, щоб підняти цю тему на порядок денний. Але потрібно пам’ятати, що вагоме слово тут мають країни-члени ЄС. Тож, так би мовити, внутрішня боротьба в Брюсселі зараз триває між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС. Загалом, Європарламент доволі критично ставиться до Північного потоку-2 і намагається тиснути на Комісію й Раду, щоб розглянути це питання», – сказав він.

За його словами, на тлі побоювань, що внаслідок реалізації Північного потоку-2, наприклад, німецький ринок стане до 60% залежним від російського газу, в самій Німеччині є прихильники цього проекту.

«Мої німецькі колеги достатньо мовчазні в дебатах. Загалом я б сказав так: безсумнівно, існує опір та опозиція щодо Північного потоку. Але водночас, з деяких кутків Німеччини ми чуємо підтримку проекту – інакше його обговорення не було для нас на першому місці. Ми маємо переконати Єврокомісію та країн-членів спілки бути такими ж критичними, як і ми», – підсумував Петерсен.

Нагадаємо, що Україна в разі будівництва Північного потоку-2 може втратити від 40 до 80 % свого транзиту з Росії.

Детальніше читайте у публікації Громадського: Загроза Північного Потоку-2 для Європи та України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини