Депутати Європарламенту абсолютною більшістю голосів ухвалили резолюцію щодо невизнання Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі. Також євродепутати засудили «гібридне втручання» Росії у ситуацію в Білорусі.

За відповідну резолюцію проголосували 574 депутати, проти — 37, ще 82 утримались.

Так, Європарламент не визнав вибори 9 серпня у Білорусі вільними та демократичними, закликав режим Лукашенка припинити переслідування противників, зокрема катування протестувальників, закликав звільнити політв’язнів.

Документ пропонує країнам Євросоюзу внести у санкційні списки і самого Лукашенка, як це вже зробили країни Балтії.

Крім цього, Європарламент засудив гібридне втручання РФ у ситуацію в Білорусі, зокрема відправку пропагандистського десанту з російських «журналістів», які замінили в білоруських ЗМІ тих, хто звільнився, а також відправку радників у білоруські правоохоронні структури та збройні сили.

Реакція Мінська

Міністерство закордонних справ Білорусі відповіло у кращих російських традиціях у дещо хамовитому стилі. Там заявили про розчарування через ухвалення цієї резолюції ЄП. У відомстві заявили, що пересвідчились у тому, що Європа «не розуміє» ситуацію в Білорусі.

«Документ має агресивний характер та не містить жодної конструктивної або зваженої тези… Аналіз просто підмінений набором емоційних пропозицій, до того ж таких, що "хто в ліс, хто по дрова", і закликає в нікуди», — йдеться у повідомленні.

Також МЗС вважає, що «європарламентарям не завадили б мінімальні знання міжнародного права і поваги суверенітету інших країн».

Нагадаємо, Верховна Рада України раніше також не визнала вибори в Білорусі і підтримала позицію ЄС, заявивши про готовність ввести санкції щодо білоруської влади. Ще раніше Україна зупинила всі контакти з білоруською владою.

Поділитись: