Європейський парламент зняв недоторканність з ув'язненого в Іспанії депутата Європарламенту Оріола Жункераса.

Про це передає Reuters.

Президент Європарламенту Девід Сассолі заявив, що рішенням Виборчого комітету Іспанії та Верховного суду у цьому місяці Жункерасу заборонили приступати до роботи євродепутатом.

Раніше суд Європейського Союзу визнав неправомірність ув'язнення в Іспанії депутата Європарламенту Оріола Жункераса через депутатський імунітет.

Нагадаємо, 30 грудня державний прокурор Іспанії звернувся до Верховного суду країни з проханням звільнити Жункераса відповідно до рішення Суду ЄС. Іспанський суд відмовив у звільненні й направив до Європарламенту подання про зняття із депутата недоторканності.

1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон, який нині живе в Бельгії.

Поділитись: