Європейський парламент у п’ятницю, 31 січня, ухвалив резолюцію, спрямовану на боротьбу з електронними відходами. Зокрема, вона передбачає запровадження Європейською комісією єдиного стандарту зарядного пристрою в ЄС.

Як повідомляє TechCrunch, за резолюцію проголосувало 582 євродепутати, проти 40.

У резолюції Європарламент закликає Єврокомісію — виконавчий орган ЄС — невідкладно запровадити регулювання для зменшення електронних відходів, допомоги споживачам у прийнятті екологічно збалансованих рішень і надання громадянам ЄС можливості «повністю долучитися до ефективного й налагодженого внутрішнього ринку».

Один із заходів для досягнення цих цілей передбачає запровадження на території ЄС єдиного стандарту зарядних пристроїв. Таким чином, користувачі не потребуватимуть різних кабелів для різних ґаджетів — а отже, відходи від їхнього використання зменшаться.

Найімовірніше, таким стандартом стане USB Type-C (найновіший стандарт) або micro-USB — до них уже перейшли майже всі виробники пристроїв за винятком компанії Apple. Вона продовжує використовувати свій власний стандарт — Lightning.

Нагадаємо, члени Європарламенту планують винести на голосування постанову, якою зобов’яжуть Європейську комісію впровадити єдиний стандарт зарядного пристрою на всіх ґаджетах. Це означає, що Apple доведеться відмовитися від свого роз’єму Lightning, який використовується на iPhone, принаймні в країнах ЄС.

У ЄС такий крок пояснюють необхідністю скоротити кількість відходів від застарілих кабелів зарядних пристроїв, які, за оцінками, щороку становлять понад 51 тисячу тонн.

В Apple вважають, що єдиний стандарт зарядного пристрою зачепить сотні мільйонів активних пристроїв та аксесуарів, якими користуються люди в ЄС. Крім того, компанія заявила, що пропоновані зміни перешкоджатимуть інноваціям.

У 2009 році на ринку існувало понад 30 різних стандартів зарядних пристроїв. Потім того ж року Apple разом із 10 іншими великими технологічними компаніями підписала меморандум про взаєморозуміння, яким зобов’язувалася перевести свої зарядні пристрої на стандарт, сумісний із micro-USB. Утім Apple скористався можливістю обійти це зобов’язання шляхом створення адаптера.

Усі сучасні ґаджети використовують один із трьох стандартів зарядного пристрою: micro-USB, USB Type-C і Lightning.

Поділитись: