П'ять провідних газових компаній ЄС уклали договір з Нафтогазом щодо сприяння процесу анбандлінгу компанії, тобто її розділення на 2 різних компанії. В обмін на це вони зможуть взяти участь в управлінні українською газотранспортною системою.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Зокрема про готовність допомогти розділити Нафтогаз заявили компанії GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Fluxys S.A. (Бельгія).

«Мета співпраці — допомогти українській стороні створити незалежного оператора ГТС відповідно до європейського законодавства, після чого європейські партнери зможуть долучитися до управління оператором ГТС», — повідомляють в Нафтогазі.

Наразі європейські компанії допомагатимуть розробити юридичні документи нової компанії, якій передадуть в управління газотранспортну систему. Також європейські компанії розроблять план модернізації української ГТС.

Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії (відоме як анбандлінг Нафтогазу) та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов'язань в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

Анбандлінг — вимога ЄС у рамках Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама особа компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

У лютому 2019-го Нафтогаз почав юридичне відокремлення оператора газотранспортної системи.

6 грудня 2018 року у Єврокомісії заявили, що Нафтогаз має розробити договір про своє розділення до кінця 2019 року.

У липні 2018 року у Нафтогазі заявляли, що негайне розділення компанії та виведення з-під її управління газотранспортної системи неможливе через спір з Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Нафтогаз залучив міжнародну аудиторську фірму ПрайсвоерхаузКуперс для здійснення розділення на дві компанії.

Поділитись: