Світ

Євросоюз оприлюднив нову міграційну угоду

29 червня, 2018 14:50
Світ/Євросоюз оприлюднив нову міграційну угоду
Зберегти
Вигляд
Лідери країн — членів Європейського союзу під час саміту у Брюсселі ухвалили угоду з питань міграції.

Лідери країн — членів Європейського союзу під час саміту у Брюсселі ухвалили угоду з питань міграції.

Документ опублікували на сайті ЄС.

Зазначається, що ЄС додатково активізує зусилля для  припинення нелегальної міграції через Середземне море, а також продовжить підтримувати країни, які приймають біженців, що прибувають цим маршрутом.

Також Брюссель погодив виділення Туреччині другого траншу в межах двосторонньої міграційної угоди. Водночас ЄС закликав Туреччину вжити заходів, аби зменшити кількість людей, які шукають притулку в країнах ЄС.

Крім того, угода передбачає створення в країнах ЄС центрів розміщення мігрантів, у яких вони перебуватимуть, поки не буде встановлено, чи дійсно вони є біженцями. Якщо це не підтвердиться, мігрантів відправлять назад до своїх країн.

Зазначимо, що такі центри створюватимуться у країнах ЄС на «добровільній основі», а біженців з них відправлятимуть у країни, які висловлять готовність їх прийняти.

Лідери ЄС також домовилися виділити фінансову допомогу для боротьби з нелегальною міграцією країнам Північної Африки, які розміщують біженців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин, чому проблема міграції може розвалити Євросоюз

Ухвалена угода передбачає продовження європейської прикордонної місії Frontex до 2020 року.

Frontex — це агентство Європейського Союзу, яке займається охороною зовнішніх кордонів. Це агентство є відповідальним за координацію діяльності національних прикордонних служб та забезпечує надійність кордонів країн-членів ЄС з іншими країнами.

Раніше про ухвалення міграційної угоди повідомив президент Європейської Ради Дональд Туск.

Нагадаємо, Міжнародна організація з міграції повідомила про значне скорочення кількості нелегальних іммігрантів у Європі.

Міністр внутрішніх справ Італії Матео Сальвіні    запропонував будувати центри приймання мігрантів у Африці, щоб зупинити потік біженців до країн Європи.

Нагадаємо, Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що міграційна криза в Європейському союзі переросла в політичну.

Прем'єр Бельгії Шарль Мішель під час саміту присвячено проблемам мігрантів закликав до посилення контролю за зовнішніми кордонами Європейського союзу.

На цьому ж саміті прем'єр Греції Алексіс Ципрас висунув чотири пропозиції по боротьбі з міграційною кризою. Зокрема Ципрас висловив сумнів в користі центрів для біженців поза межами ЄС.

Італія запропонувала на саміті ЄС присвяченому проблемі мігрантів «Європейську багаторівневу стратегію міграції», що включає 10 пунктів, спрямованих на регулювання потоків біженців.

Зазначимо, що Угорщина, Чехія, Польща та Словаччина оголосили бойкот саміту Євросоюзу, присвяченому міграційній політиці.

 

Пов`язані новини