У Євросоюзі закликали президента США Дональда Трампа припинити погрожувати запровадженням мит на імпорт європейських автомобілів та повернутися до конструктивних переговорів з питань торгівлі.

У Євросоюзі закликали президента США Дональда Трампа припинити погрожувати запровадженням мит на імпорт європейських автомобілів та повернутися до конструктивних переговорів з питань торгівлі.

Про це заявив офіційний представник Єврокомісії Даніель Росаріо на брифінгу 28 серпня у Брюсселі, передає «Інтерфакс».

«Ми продовжуємо базуватися на спільній заяві президентів США та Єврокомісії від 25 липня. Ця заява є результатом складних торговельних переговорів. Відповідно до неї, ми очікуємо на торговельну співпрацю, яка є несумісною з погрозами», — повідомив Росаріо.

Як зазначається, напередодні президент США Дональд Трамп знову заговорив про можливість запровадження мит у розмірі 25% на європейські автомобілі, що ввозяться до Америки.

«Якщо американська сторона запровадить додаткові мита на європейські товари, ми будемо готові негайно відреагувати на це», — додав представник Єврокомісії.

Нагадаємо, що 25 липня відбулися торговельні переговори між Трампом та Юнкером, за підсумками яких американський президент повідомив про знаходження компромісу з ЄС.

Напередодні стало відомо, що Мексика стала першою країною, яка уклала нові торговельні угоди зі США після запровадження адміністрацією Трампа нових мит на імпорт.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

Проте 26 липня Трамп повідомив, що відкладе рішення про запровадження мита у розмірі 25% на імпорт європейських автомобілів до країни на час проведення торговельних переговорів.

Поділитись: