Дипломати 27 країн Європейського Союзу, які залишаться у його складі після виходу Великої Британії, поки що не визначилися з відповіддю на прохання Лондона про нову відстрочку Brexit, але, найімовірніше, Британії дадуть ще три місяці на вихід з ЄС.

Про це повідомляє DW.

Троє високопоставлених дипломатів ЄС розповіли виданню, що посли схильні надати Лондону нову відстрочку до 31 січня і хочуть затвердити це у межах «письмової процедури», щоб уникнути позачергового саміту Євросоюзу.

Раніше парламент ухвалив закон, який зобов’язує прем'єра Британії Бориса Джонсона продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня парламент не ухвалить угоду про вихід із ЄС.

19 жовтня британський парламент не підтримав і не відхилив нову угоду прем’єра Бориса Джонсона з ЄС. Замість цього депутати підтримали поправку, яка відтерміновує затвердження угоди про вихід країни з Євросоюзу до завершення всіх законодавчих процедур щодо Brexit.

Після цього Джонсон направив ЄС листа із проханням про чергове відтермінування Brexit, як цього вимагає закон. Водночас він заявив, що підготує усі документи, необхідні для виходу з ЄС до 31 жовтня.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: