Євросоюз продовжив проти Росії дію економічних санкцій, пов'язаних з банківським, фінансовим та енергетичним секторами РФ, до 31 липня 2019 року. Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

«Рада ЄС продовжила економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки до 31 липня 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що рішення ухвалене у зв'язку зі звітом президента Франції та канцлерки ФРН у Раді від 13-14 грудня щодо стану виконання Мінських угод.

«Зважаючи на те, що прогресу не досягнуто, Європейська Рада ухвалила політичне рішення про продовження економічних санкцій проти Росії», — зазначили у Раді ЄС.

Нагадаємо, посли країн ЄС погодили продовження економічних санкцій проти Росії ще 17 грудня.

Раніше про продовження економічних санкцій проти Росії повідомляв президент Європейської Ради Дональд Туск.

Санкції проти Росії вперше запровадили влітку 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі. Економічні санкції ЄС проти РФ здебільшого стосуються російського банківського та енергетичного секторів. 

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Санкції проти України: кого можуть торкнутися російські обмеження?

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасу США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: