ЮНЕСКО навчає західних сусідів України протидіяти вивезенню награбованого українського мистецтва
ЮНЕСКО навчає працівників правоохоронних та судових органів із країн на західних кордонах України, як запобігати незаконному вивезенню награбованих культурних об'єктів з України під час війни.
Про це повідомили в організації.
Спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка, зокрема, займається охороною пам'яток культури, провела у Варшаві семінари для посадовців із Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови. Там були присутні й представники України.
Щоб захистити культурну спадщину України, ЮНЕСКО надає допомогу в боротьбі з грабунками, незаконними розкопками на охоронних об’єктах, незаконним обігом творів мистецтва тощо.
Директорка ЮНЕСКО з питань культури та надзвичайних ситуацій Кріста Піккат заявила, що понад 230 культурних об’єктів були пошкоджені або знищені в Україні з часу російського вторгнення. Зараз організація працює над документуванням втрачених культурних об'єктів, з-поміж яких — скарби з музеїв та археологічних пам'яток.
Однак ЮНЕСКО намагається також збільшити обізнаність громадськості, що награбовані українські твори можуть опинитися на артринках Європи, аби покупці були уважнішими до того, що купують.
Навчання для посадовців має дати змогу виявляти та запобігати переміщенню через кордон будь-яких культурних цінностей, награбованих в Україні.
Піккат назвала Польщу сильним партнером ЮНЕСКО у захисті культурної спадщини в конфліктних ситуаціях, оскільки та засвоїла багато уроків із власного досвіду. Так, директорка Національного інституту культурної спадщини Польщі Катажина Заласінська розповіла, що під час Другої світової війни Польща втратила щонайменше 500 тисяч творів мистецтва. Країна все ще працює над поверненням викрадених картин, книг та інших культурних артефактів, які навіть через десятки років можна знайти на аукціонах та в інтернеті.
- Поділитися: