З 1 березня зареєстровані у системі Helsi.me кияни зможуть оцінити роботу лікарів.

За словами першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Миколи Поворозника, таким чином формуватиметься рейтинг лікарів.

«Пацієнт після візиту до лікаря протягом 14 днів зможе виставити оцінку лікарю та залишити текстовий відгук. Після отримання десяти й більше оцінок у лікаря формується рейтинг — середня оцінка за останні півроку», — пояснив Поворозник.

Завдяки цьому кияни матимуть змогу ознайомитися із рейтингом лікарів та на власний розсуд обрати, з ким підписати декларацію чи вибрати вузького спеціаліста для консультації.

«Звісно ж, безпосередній керівник медичного закладу не має фінансових важелів впливу на лікаря, зважаючи на його рейтинг. Таким важелем стане пацієнт, оцінюючи роботу медика. Відповідно, лікар із високим рейтингом матиме більшу базу пацієнтів, із якими підписано декларації, що безпосередньо впливає на його заробітну платню. Адже пацієнти керуватимуться саме репутацією лікаря, укладаючи декларацію з ним», — зауважив заступник голови КМДА.

За його словами, у системі наразі зареєстровано 1,5 мільйона киян та доступні більше 2 тисяч лікарів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Держава оплачуватиме 12 нових аналізів, біопсію, рентгени, операції одного дня. Детально про «Безкоштовну діагностику»

Як повідомлялося, станом на початок жовтня 2018 року понад 18 мільйонів українців обрали собі сімейного лікаря.

В Україні станом на серпень 2018 року 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.

У червні 2018 року Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

У 2019 році, за словами очільниці МОЗ, середня зарплата сімейних лікарів в Україні складе від 15 до 25 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший етап медичної реформи завершується. Гроші йдуть за пацієнтами в стаціонари

/Марко Погуляєвський

Поділитись: