Середня зарплата сімейних лікарів в Україні у 2019 році складе від 15 до 25 тисяч гривень. Про це повідомила очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю для «Радіо Свобода».

Супрун пояснила, що зростання платні пов'язано з впровадженнями нових правил оплати, коли людина обирає свого сімейного лікаря сама.

Загалом, за її оцінкою, заробітна платня після впровадження реформи зросла у 2-3 рази. «На рівні сімейних лікарів первинної ланки — (зарплата сягає, ред.) від 15-ти до 25-ти тисяч. Це в залежності від кількості пацієнтів і в якому місці, і чи це є педіатр, чи це є сімейний лікар, чи терапевт», — сказала Супрун.

За словами Супрун, 76% українців не лише обрали свого лікаря, але вони також є задоволені своїм вибором. Три чверті вже є задоволені своїми лікарями.

Як повідомлялося, станом на початок жовтня понад 18 мільйонів українців обрали собі сімейного лікаря.

В Україні станом на серпень 85 приватних клінік та лікарів-підприємців підписали договори з Національною службою здоров'я, що передбачає можливість для пацієнтів обирати сімейного лікаря серед фахівців цих закладів.

У червні Супрун повідомляла, що Національна служба здоров’я уклала договори з 12 приватними клініками в Україні. Відтак, з червня держава вперше почала фінансувати послуги в приватних медзакладах.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання договору з лікарем, послугами якого ти користуєшся. 

Станом на початок серпня декларації з лікарями підписали 14,8 мільйонів українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

Поділитись: