З 1 лютого в Україні запрацюють мінімальні ціни на пластикові пакети

З 1 лютого в Україні набуде чинності постанова, яка встановлює мінімальні ціни на пластикові пакети. Так в уряді хочуть зменшити обіг пластику.

Про це йдеться на сайті Мінекономіки.

За даними Міністерства, у середньому кожен українець щороку використовує 500 пластикових пакетів. Попри те, що вони зазвичай слугують лише декілька хвилин, розкладаються пакети понад століття та забруднюють довкілля. Тож щоб зменшити обіг пластику та покращити екологічну ситуацію, вирішили ввести мінімальні ціни на пластикові пакети.

Мінімальні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів становитимуть:

  • 2 гривні — пакети без ручок і бокових складок;
  • 2,5 гривні — без ручок (з боковими складками); з ручками (без бокових складок);
  • 3 гривні — з ручками й боковими складками.

З 10 грудня 2021 року в Україні вже заборонили безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Замість них радять використовувати біорозкладні.

Це такі пластикові пакети, що за участю мікроорганізмів розкладаються на елементи природного походження. Такі пакети повинні відповідати національним стандартам щодо утилізації. Кожен такий пакет повинен мати маркування.

Небезпека пластику для довкілля

Пластик — дешевий і дуже поширений матеріал. За оцінками Міжнародного союзу охорони природи, щороку у світі виробляється понад 300 мільйонів тонн пластику. З них щонайменше 8 мільйонів потрапляють у воду як відходи.

Мікрочастинки пластику потрапляють у воду та їжу, які їмо та п’ємо ми з вами — через морепродукти або очищену морську воду. Токсичні складники пластиків осідають у нашому організмі, а деякі мають підтверджені канцерогенні властивості.

У ЄС на перероблення відправляють 70% пластику, а в Україні — лише 6%.