Війна

14 звільнених із полону українців підозрюють у дезертирстві — радник президента

29 грудня, 2017 17:33
Війна/14 звільнених із полону українців підозрюють у дезертирстві — радник президента
Зберегти
Вигляд
Радник президента Юрій Бірюков заявив, що 14 з 73 звільнених українців підозрюються у дезертирстві і не отримають матеріальну допомогу до остаточного рішення суду.

Радник президента Юрій Бірюков заявив, що 14 з 73 звільнених українців підозрюються у дезертирстві і не отримають матеріальну допомогу до остаточного рішення суду.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Всі служби, відомства, групи і так далі - всі були чудово обізнані про те, що в числі 73 звільняються не всі «героїчні герої». Якщо конкретно, то 14 осіб: з них є кримінальні провадження за фактом самовільного залишення частин», — написав він.

Він повідомив, що спочатку планувалося доставити даних військових в Київ окремо, однак здійснити це не вдалося через погодні умови.

Під час зустрічі звільнених військових з родичами також було вирішено не перешкоджати їм.

Також Бірюков додав, що на цих 14 осіб не поширюється виплата одноразової матеріальної допомоги до остаточного рішення суду.

При цьому він наголосив, що українська сторона ставить перед собою мету звільнити всіх полонених, незалежно від обставин і можливих проступків, вчинених ними.

ДИВІТЬСЯ: «Мамо, не плач, я вже дома», – спецрепортаж Громадського про звільнення заручників

27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

У Службі безпеки Громадському повідомили, що імена і списки тих, кого Україна передала на непідконтрольні території не будуть оприлюднені, «тому що це персональні дані людей». 

Громадське стежило наживо за перебігом обміну та поверненням українських полонених додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

 

Пов`язані новини