У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб повідомили, що напередодні введення до банку «Київська Русь» тимчасової адміністрації та початку його ліквідації, з нього вивели нерухомість вартістю 42 мільйони гривень. Покупцем нерухомості стала жінка віком 86 років.

У ФГВФО вважають, що угода з продажу нерухомості банку була фіктивною, а паспортні дані жінки використали проти її власної волі. При цьому, продаж майна відбувся опівночі, напередодні входу до банку тимчасової адміністрації, яка здійснює його ліквідацію та розраховується зі вкладниками.

«Розрахунок здійснювався коштами, які значилися на рахунку літньої жінки, але при цьому були предметом забезпечення за кредитними зобов’язаннями позичальника банку – ТОВ «Компанія «Вища школа реклами». За згодою банку ці гроші були виведені з-під застави та спрямовані на оплату майна. Наразі тривають судові процеси по визнанню цих угод нікчемними», — повідомили у Фонді гарантування.

Загалом там підрахували, що колишні власники банку «Київська Русі» незаконно вивели з нього близько 1,28 мільярда гривень або третину кредитного портфеля банку.

Банк «Київська Русь» визнали неплатоспроможним та запровадили до нього тимчасову адміністрацію навесні 2015 року. З 17 липня 2015 року банк почали ліквідовувати. За даними Нацбанку, власником банку є Братко Віктор Іванович. Банк журналісти пов’язують з Євгеном Бакуліним та колишнім міністром енергетики України часів Януковича Юрієм Бойко.

Раніше повідомлялось, що правоохоронні органи Австрії та Ліхтенштейну розслідують відмивання грошей власниками українських збанкрутілих банків. Водночас у Нацбанку повідомляли, що до кінця 2019 року в Україні має стати ще на 1 банк менше.

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

У Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень. Також з банку «ВТБ» вивели нерухомості на 105 мільйонів гривень.

Поділитись: