Верховна Рада підтримала проєкт постанови №4057 про додаткові заходи безпеки для навчання під час епідемії коронавірусу. Вона передбачає виділення 10,5 мільярда гривень із Фонду боротьби з COVID-19 на забезпечення учнів та вчителів масками та антисептиками.

За постанову проголосували 274 народні депутати.

Зокрема, 1,1 мільярда гривень підуть на закупівлі засобів індивідуального медичного захисту, 6 мільярдів гривень — на доплати викладачам, а ще майже 3,4 мільярда гривень — на технічне забезпечення навчальних закладів.

Що це за фонд?

Після запровадження в Україні карантину 13 березня Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету у зв’язку зі створенням в Україні Фонду боротьби з коронавірусом. Цей фонд був створений тимчасово — лише на період дії карантину — для фінансування додаткових видатків на охорону здоров'я та соціальних видатків, безпосередньо пов'язаних з епідемією.

Для фонду виділили з бюджету 66 мільярдів гривень. Задля цього значно урізали фінансування багатьох міністерств та відомств. Видатки МОН, наприклад, скоротили на 20,9 млрд грн. Також до фонду долучили кошти ЄС, урядів інших держав та грантових організацій. Самі рішення про розподіл коштів мав приймати Кабмін за погодженням з бюджетним комітетом ВРУ.

Які кошти з фонду вже витратили?

Станом на 10 вересня касові видатки з Фонду боротьби з COVID-19 вже перевищили 22 млрд грн, тобто майже третину зібраних коштів вже витратили.

Найбільший резонанс викликали неочікувані витрати на дороги. Парламент підтримав в цілому законопроєкт, за яким з Фонду боротьби з COVID-19 виділили 35 млрд грн для будівництва і реконструкції доріг державного та місцевого значення, а також придбання обладнання для медзакладів.

Також додаткове фінансування з фонду на додаткові виплати медикам та працівникам системи МВС просив очільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков. Проте новий проєкт бюджету на 2020 рік передбачав навіть зростання видатків на МВС на 195,21 млн грн. Водночас видатки на правоохоронні органи, що не входять до МВС, скоротили.

Крім того, за повідомленням громадської організації StateWatch, яка стежить за дотриманням громадських свобод в ЄС, стало відомо, що доплати у граничному розмірі 50% отримають співробітники Кагарлицького відділу поліції. Працівників цього відділу підозрюють у зґвалтуванні та катуваннях

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: