З «Лекхіму» можуть стягнути понад 38 млн грн за пізнє постачання китайської вакцини — StateWatch

Державне підприємство «Медичні закупівлі» продовжує нараховувати пеню компанії «Лекхім», яка не виконала вчасно умови договору про постачання першої партії вакцини CoronaVac у кількості 700 тисяч флаконів.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на відповідь «Медичних закупівель».

У листі держпідприємства вказано, що компанія «Лекхім» мала привезти в Україну 700 тисяч флаконів китайської вакцини CoronaVac у термін не пізніше 30 днів із дня реєстрації вакцини в одній із визначених країн.

Оскільки 4 лютого вакцину зареєстрували в Китаї, постачання першої партії препарату в Україну мало відбутися до 6 березня.

Фактично вакцина надійшла на склади «Медичних закупівель» 10 квітня, і у кількості 200 тисяч флаконів, що є значно менше за обсяг очікуваної першої партії.

У «Медичних закупівлях» наголошують, що доставлення такої кількості флаконів не звільняє постачальника від обов’язку сплати пені та штрафу. Нарахують пені за кожен день прострочки з поставкою, починаючи з 6 березня 2021 року.

У StateWatch зазначають, що за кожен день прострочення «Лекхім» зобов’язаний сплатити 0,1% від ціни продукції, а також 7% за прострочення постачання вакцини у понад 30 днів.

За підрахунками організації, розмір пені станом на 14 квітня становив 13,7 мільйони гривень. Водночас штраф — 24,7 мільйони гривень. Загалом «Лекхім» має сплатити «Медичним закупівлям» 38,4 мільйона гривень. Зараз за кожен день прострочення постачання вакцини «Лекхіму» нараховується пеня в розмірі 252 тисячі гривень.

Більше про договір

Загалом українська група фармацевтичних компаній «Лекхім», яка є офіційним постачальником вакцини CoronaVac в Україну, уклала договір на постачання 5 мільйонів доз. З них 1,9 мільйона замовило Міністерство охорони здоров'я за ціною 504 гривні за одну дозу.

За даними Prozorro, компанія «Лекхім» отримала державне замовлення на суму 964,3 мільйона гривень. Решту вакцин, як зазначають у «Лекхім», нададуть для продажу приватним компаніям та підприємствам, серед яких і приватні медичні заклади.