Американський бізнесмен Амос Хохштайн йде з посади незалежного директора в наглядовій раді Нафтогазу. Причиною він назвав «протидію реформування ринку газу та самої компанії».

Про це повідомила пресслужба Нафтогазу.

Хохштайн розповів виданню Kyiv Post, що нині Нафтогаз все більше стикається з саботажем з боку корупціонерів. За його словами, компанія витрачає купу часу на боротьбу з політичним тиском та олігархами.

«На жаль, успішним зусиллям керівництва Нафтогазу щодо створення нової корпоративної культури, прозорих механізмів та дотримання міжнародних стандартів протистояли на кожному кроці», ㅡ сказав він.

Він розповів, що Нафтогаз намагався підписати угоду із «сумнівною» (за словами Хохштайна) американською компанією Louisiana Natural Gas Exports Inc, водночас пропонуючи одному з її керівників місце в наглядовій раді. Йдеться про Роберта Бенша, який працював з президентом-втікачем Віктором Януковичем та Юрієм Бойком.

Але останньою краплею, за словами Хохштайна, стало відкриття кримінальної справи проти керівників Нафтогазу.

«Повернулась стара тактика використання прокурорів та ревізорів для залякування та помсти. Це відволікання і є причиною того, що наглядова рада постійно підтримувала Нафтогаз, використовуючи міжнародні стандарти, та забезпечувала регулярний аудит таких авторитетних фірм, як Deloitte та KPMG», ㅡ зазначив Амос Хохштайн.

Голова правління Групи Нафтогаз Андрій Коболєв, своєю чергою, заявив, що компанія продовжить реформи, а менеджмент і надалі буде боротися за прозорість рішень. Голова наглядової Ради Клер Споттісвуд додала, що Нафтогаз є «стійким до впливу ззовні», а рада боротиметься з політичними рішеннями та корупцією в компанії.

Хто такий Хохштайн?

Амос Хохштайн працював у наглядовій раді Нафтогазу з 2017 року. До цього він підтримував роботу компанії як спеціальний представник адміністрації Барака Обами з міжнародних енергетичних питань при Державному департаменті США.

До роботи незалежним директором у Нафтогазі Амос Хохштайн працював на державних топ-посадах США з питань експорту та енергетики ㅡ зокрема у Палаті представників США. Також співпрацював як консультант з американськими та міжнародними нафтогазовими компаніями.

Під час роботи у Вашингтоні він тісно працював з Джо Байденом у міжнародних поїздках щодо енергетичних угод. А минулого року встиг побути лобістом президента України Володимира Зеленського та їздив на зустріч з екс-послинею США в Україні Марі Йованович говорити про тиск Дональда Трампа.

Що з наглядовою радою Нафтогазу?

Наразі у складі наглядової ради Нафтогазу залишилось 6 експертів ㅡ по три українських та закордонних. Серед них: британська економістка Клер Споттісвуд, колишня співробітниця Офісу президента Юлія Ковалів, французький експерт та член виконавчого комітету EDF Бруно Лескуа, співголова Міжнародної директорської програми та Програми сучасного врядування в банківській сфері та науковець Людо Ван дер Хейден, колишня заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко та юристка Марія Сухан.

Поділитись: