Війна

З полону бойовиків звільнили бійця 92-ої бригади Романа Савкова

24 січня, 2018 18:00
Війна/З полону бойовиків звільнили бійця 92-ої бригади Романа Савкова
Зберегти
Вигляд
lead
З полону бойовиків на Донбасі звільнили старшого солдата 92-ої бригади Романа Савкова.

З полону бойовиків на Донбасі звільнили старшого солдата 92-ої бригади Романа Савкова, повідомив президент Петро Порошенко.

Звільнення військовослужбовця відбулося поблизу пункту пропуску «Майорське», наразі на «швидкій» його везуть до Києва.

«У нього серйозні проблеми зі здоров'ям: і психологічні, і фізичні, завтра він приїде до Києва, де йому будемо надавати допомогу», — повідомили Громадському у Службі безпеки України. 

Савков був у полоні з липня 2017-го, у нього цукровий діабет, зазначила Уповноважена президента з питань врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

Утримували військового у Макіївській колонії Донецької області, разом зі звільненими раніше Олійником, Герасименком та іншими. У полоні він «практично перестав вставати», розповів в інтерв'ю українським ЗМІ звільнений раніше Микола Герасименко. 

«У нього підвищений цукор знайшли. Він різко худнути став. У санчастину не звертався. Потім практично перестав вставати, хлопці почали бити на сполох, прийшли медики, на носилках вивезли його в санчастину. Аналізи показали високий цукор. І я чув, що говорили головному в медсанчастині, що поки його не вилікують — на обмін не віддадуть. Але той його вилікувати не може», — сказав Герасименко. 

Звільнені з полону військові говорили про Савкова Петру Порошенку, ще поки летіли у військовому літаку до Києва в день обміну 27 грудня

«Йому колють півтора кубика чотири рази в день інсулін і годують чотири рази на день. Але так годують, у мене свиня вдома ліпше їла», — розповідали про стан Романа вже звільнені з полону ще в окупованій Горлівці, перед тим, як зайти в автобус.

Савков потрапив у полон під час бою під Красногорівкою влітку 2017-го, розповів Громадському ще один звільнений раніше з полону бойовиків Олександр Олійник.

«Його просто на позиціях взяли в полон. Влітку 2017 року в липні. Там перебили всіх, а він залишився один», — сказав він. 

Заступник командира 2 батальйону 92 бригади Вадим Кригін на момент цього бою був заступником командира батальйону, бійці якого брали участь в тому бою. У коментарі Громадському він розповів, що троє бійців ЗСУ загинули та Савков із контузією потрапив у полон.

Тоді бойовики одразу вийшли на батька Савкова, аби обговорити обмін, але він так і не відбувся. 

«Були переговори, спочатку від них була пропозиція зробити обмін нашого полоненого на чотирьох їхніх вбитих, тільки так, щоб про це ніхто не знав, в них цей легендарний командир роти «Купол», не хотіли оголошувати його загибель, щоб це все залишилось в таємниці, але потім це питання відклали. І ми просто повернули тіла загиблих, а Савков залишився в полоні», — сказав він.

Савкова обміняли на раніше помилувану президентом Надію Козлову. 21 січня бойовикам передали помилувану жінку для звільнення українського військового. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підірвана граната та народжене в колонії немовля: кого помилував президент заради звільнення заручників. 

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін заручників. Це був перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. Тоді повідомлялося, що Україна очікує повернути з окупованих територій ще кількох військових.

Пов`язані новини