До Генеральної прокуратури України надходили документи про екстрадицію громадянина Туреччини Юсуфа Інана, проте прокуратура цим питанням не займалася.

З України до Туреччини вивезли підозрюваного у спробі державного перевороту 2016 року, унаслідок якого загинуло близько 250 людей, Юсуфа Інана.

Про це повідомляє турецьке Hurriyet Daily News і Anadolu

За даними турецьких ЗМІ, Юсуф Інан є одним з ключових підозрюваних у спробі державного перевороту. Він нібито займався дискредитацію політиків та державних діячів у соціальних мережах.

Також його діяльність пов’язують з проповідником Фетхуллахом Гюленом, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

Прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила Громадському, що до Генеральної прокуратури надходили документи про екстрадицію громадянина Туреччини Юсуфа Інана, проте прокуратура цим питанням не займалася.

У прес-службі Державної прикордонної служби Громадському повідомили, що вони нині лише вивчають інформацію про Інана.

У Державній міграційній службі Громадському повідомили, що вони не володіють інформацією про вивезення Юсуфа Інана. У прес-службі Міністерства закордонних справ України Громадському повідомили, що не володіють інформацією і питання з вивезенням громадян України знаходиться не в їхній компетенції.

Громадське надіслало запит до СБУ щодо вивезення громадян до Туреччини та очікує відповіді від Державної прикордонної служби.

Як повідомив український журналіст Осман Пашаєв у Facebook, перебуваючи в Україні, Юсуф Інан віддалено керував інтернет-виданням, яке завдавало критикувало партію президента Ердогана.

«В українському сегменті Фейсбуку з’явилися повідомлення, що агенти турецької MIT (Milli Istihbarat Teşkiliatı) викрали Юсуфа Інана. Такі ж операції проти нібито гюленістів турецькі спецслужби провели нещодавно в Азербайджані, Косово і Габоні. Без санкцій місцевих судів. Приїхали. Забрали. Поїхали», — зазначив Пашаєв. 

15 червня 2017 року у Туреччині суддю ООН ув'язнили на 7,5 років за підозрою у зв'язках з Фетхуллахом Гюленом. 8 травня 2017 року прокуратура Туреччини оголосила, що вимагає для проповідника Гюлена 3623 довічних ув'язнень. 15 жовтня 2016 року влада Малайзії передала Туреччині трьох осіб, підозрюваних у зв'язках з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюленом. 13 серпня 2016 року прокуратура Стамбула направила до Міністерства юстиції США лист з вимогою арештувати проповідника Гюлена, якого звинувачують в організації військового перевороту в країні.

5 серпня 2016 року стало відомо, що Анкара обговорює з Вашингтоном можливу екстрадицію Гюлена в Туреччину.

2 серпня 2016 року Анкара направила Вашингтону другий запит з вимогою арешту Фетхуллаха Гюлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7,5 годин очима турецьких заколотників

У Туреччині в ніч на 16 липня 2016 року відбулася спроба військового перевороту. Внаслідок сутичок загинули щонайменше 265 людей, більше півтисячі поранені.

Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Президент країни Ердоган звинуватив проповідника Фетхуллаха Гюлена в організації перевороту. Сам Гюлен заперечив свою причетність до заколоту, також він засудив повстанців.
Економіка Туреччини втратила щонайменше 100 мільярдів доларів від заколоту.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині. Громадське вело онлайн-трансляцію спроби військового перевороту в Туреччині.

Поділитись: