За 9 місяців 2018 року у всьому світі через свою професійну діяльність загинули 56 журналістів. Ці показники перевищують минулорічні.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» повідомила, що більшість працівників ЗМІ загинули саме у зонах збройного конфлікту.

Найбільш небезпечною країною став Афганістан. Там за цей час загинули 13 журналістів, десятеро з них — загинули в один день у подвійному теракті в Кабулі.

Загалом станом на 1 жовтня 2018 року у зонах бойових дій вбили 29 журналістів.

«Репортери без кордонів» зазначили, що 2017 рік став найменш небезпечним для журналістів за останні 14 років. Тоді загинули 55 журналістів. Показники 2018 року вже перевищили цю позначку.

Голова «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар закликав ООН вжити негайних заходів для більшого захисту журналістів у світі.

Нагадаємо, 7 жовтня у місті Русе на півночі Болгарії вбили журналістку Вікторію Марінову, яка займалася розслідуванням корупційних схем за участі коштів Євросоюзу. Це вже третє вбивство журналіста на території Євросоюзу за рік. У жовтні 2017 року на Мальті вбили журналістку-розслідувачку Дафну Галіцію, у лютому 2018-го — загинув словацький репортер Ян Кучак.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

Наприкінці квітня унаслідок вибуху смертника в Кабулі загинули 10 журналістів, серед яких були співробітники ВВС та AFP.

Поділитись: