За останні три з половиною роки кількість суддів в Україні зменшилася на 3,2 тисячі. Зокрема після запровадження первинного кваліфікаційного оцінювання та електронного декларування за власним бажанням звільнилися понад 1,5 тисячі суддів.

За останні три з половиною роки кількість суддів в Україні зменшилася на 3,2 тисячі. Зокрема після запровадження первинного кваліфікаційного оцінювання та електронного декларування за власним бажанням звільнилися понад 1,5 тисячі суддів.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков.

За його словами, коли розпочав роботу новий склад ВККС — три з половиною роки тому — в Україні працювали близько 9 тисяч суддів, а зараз їх кількість зменшилася до 5,8 тисячі.

«Тому що в нас вимоги були людей і політиків, щоби провести реформу серйозну із двох складових — це очищення і оновлення. На жаль, очищення відбувається набагато швидше, ніж оновлення», — зазначив Козьяков.

Він розповів, що в 2016 році спільно з Національним антикорупційним бюро ВККС розпочало процедуру первинного кваліфікаційного оцінювання.

«В прямому ефірі фактично задавали багато неприємних питань про статки і так далі. Всього 350 суддів оцінили ми спочатку, а в наступні чотири місяці звільнилися за власним бажанням понад 1,5 тисячі суддів», — розповів голова ВККС.

Також Козьяков нагадав, що тоді з’явилися електронні декларації, «з яких можна було багато про що дізнатися».

Нагадаємо, Яремчанський суд припинив розгляд справ через відсутність суддів.

2 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади в Антикорупційний суд.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Реформа»: очищення судів, способи тиску на владу та ризики скасування «спрощенки»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile