Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) повідомила про оголошення конкурсу на вакантні посади суддів в Антикорупційному суді.

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оголосила конкурс на вакантні посади суддів в Антикорупційному суді.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Подання документів триватиме з 8 серпня по 14 вересня.

Загалом планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ВККС вже отримала 610 заявок кандидатів. Утім той, хто не реєструвався, все одно зможе подавати документи.

За словами голови кваліфікаційної палати Станіслава Щотки, така кількість заяв свідчить про високий рівень довіри до комісії.

У Вищому антикорупційному суді також буде орган, який допомагатиме у відборі суддів — це Громадська рада міжнародних експертів. До неї входитиме шість осіб, які перевірятимуть доброчесність, професійні навички кандидатів.

Після ВККС розгляд документів претендентів йде у Вищу раду правосуддя, а потім — до президента, який визначає призначення суддів.

2 липня президент Петро Порошенко підписав закон, за яким апеляції по антикорупційних справах, які зараз розглядаються судами першої інстанції, буде розглядати Антикорупційний суд.

У липня прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

/Олеся Біда

Поділитись: