Вартість продажу пакету акцій компанії «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська кузня»), який належав інвестиційному фонду «Прайм Ессетс Капітал» Петра Порошенка склала 235,8 мільйона доларів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на офіційну звітність інвестиційного фонду.

Зазначається, що інвестиційному фонду Порошенка належало 73,9% акцій «Кузні». Ще 20,1% акцій належав компанії народного депутата від «БПП» Ігоря Кононенка. Йому компанія Сергія Тігіпка, який і викупив завод, заплатила 64,21 мільйона доларів.

Таким чином, ціна однієї акцій «Кузні на Рибальському» склала 93 долари.

Компанія Сергія Тігіпка Ewins Limited під час укладання угоди у листопад 2018 року заплатила Порошенку та Кононенку близько 10 мільйонів доларів початкового внеску. Тому інвестиційні фонди «Прайм Ессетс Капітал» та «ВІК» Ігоря Кононенка станом на кінець 2018 року задекларували заборгованість Тігіпка на суму 7,85 та 2,14 мільйона доларів відповідно.

Зазначимо, що завод «Кузня на Рибальському» (раніше «Ленінська кузня») — один з найстаріших заводів Києва, заснований у 1862 році. Основним видом діяльності заводу є суднобудування. Крім цього, працює над розробкою та виготовленням озброєння для потреб української армії. 

Кінцевими власниками заводу до його продажу були президент Україна Петро Порошенко та народний депутат від партії «БПП» Ігор Кононенко.

Раніше стало відомо, що президент Петро Порошенко продає завод «Кузня на Рибальському» олігарху Сергію Тігіпку.

В той же час, за інформацією журналістів Bihus.info, напередодні продажу заводу, у серпні 2018 року, з його управління вивели нерухомість, загальна площа якої складає близько 6- тисяч квадратних метрів.

28 лютого 2019 року повідомлялось, що нові власники «Кузні» планують збудувати на території підприємства житловий комплекс.

Поділитись: