Життя

За перші 2 тижні валютної лібералізації українці 285 разів інвестували кошти за кордон

ПриватБанк
Життя/За перші 2 тижні валютної лібералізації українці 285 разів інвестували кошти за кордон
Зберегти
Вигляд
За два тижні після набуття чинності закону про валюту та валютні операції, українці оформили 285 електронних лімітів для інвестування за кордон.

Про це повідомляють у прес-службі ПриватБанку.

Зазначається, що більшість лімітів видав саме націоналізований ПриватБанк — 188 електронних лімітів. Зазначається, що 56% виданих ПриватБанком лімітів на інвестування за кордон українці отримали для відкриття рахунку в іноземному банку. Ще 41% лімітів — для інвестування у цінні папери західних корпорацій, решту лімітів на інші цілі.

«За даними банку, серед тих, хто отримав е-ліміти на поповнення валютних рахунків та купівлю цінних паперів, кожен четвертий інвестує кошти у США. Також цінуються інвестиції у банківські рахунки чи акції в таких країнах, як Великобританія, Іспанія, Польща та Німеччина», — передають у ПриватБанку.

Там зазначають, що для інвестування коштів за кордон можна скористатися спеціальною функцією у мобільному додатку банку.

Зазначимо, що система електронних лімітів в Україні почала діяти з 7 лютого, коли набув чинності закон про валюту та валютні операції. Раніше для інвестицій за кордон українцям потрібно було отримати індивідуальну валютну ліцензію від Національного банку України. Наразі ж Нацбанк дозволяє інвестувати за кордон до 50 тисяч євро на рік.

Раніше повідомлялось, що за перший тиждень валютної лібералізації українці купили онлайн 19 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що 7 лютого набув чинності закон України про валюту та валютні операції, яким скасували понад 20 валютних обмежень. Зокрема, українцям дозволили купувати валюту через інтернет-банкінг.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

Пов`язані новини