За посередництва Катару з росії повернуть іще шістьох українських дітей
В уряді Катару заявили, що невдовзі звільнять другу групу українських дітей, яких примусово вивезли на територію росії.
Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ Катару.
За словами джерел видання Washington Post, вдалося домовитись про звільнення 6 українських дітей. До України вони вирушать сьогодні, 5 грудня. Їхній шлях пролягатиме з Москви через Білорусь.
Мати одного зі звільнених хлопчиків — українська військовослужбовиця. Наразі її утримують у російському полоні, пише WP. Батько дитини помер приблизно десять років тому. Донині хлопчик проживав у родичів на окупованій території Донецькій області.
За словами міністерки Катару з питань міжнародного співробітництва Лолви Аль-Хатер, возз’єднання сімей — це «частина поточної ініціативи, яку очолює Катар у відповідь на запити росії та України щодо визначення та вивчення потенційних сфер співпраці».
Попереднє звільнення українських дітей
У жовтні чотири українські дитини, яких вивезли до росії, повернулися з депортації після кількох місяців переговорів за посередництва Катару.
Згодом голова Офісу президента Андрій Єрмак підтвердив звільнення дітей й уточнив, що йдеться про трьох хлопчиків — 3, 6 та 9 років, а також про 17-річну дівчину.
За даними Reuters, під час першого звільнення Катар тестував механізм повернення більшої кількості дітей, депортованих до росії. WP зазначало, що успіх цього механізму вказує на роль Катару як посередника в переговорах під час глобальних криз.
Депортація українських дітей
Станом на 3 грудня Україна підтвердила незаконне вивезення 19 546 дітей. 17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженої зі справ дітей рф марії львової-бєлової. Їх підозрюють у незаконному вивезенні українських дітей з окупованих територій до росії. А в липні 2023 року Офіс генерального прокурора розпочав розслідування участі білоруського Червоного Хреста в депортації українських дітей.
У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
- на гарячу лінію: 0 800 501 720;
- за телефоном: 044 299 74 08.
Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви «Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини» на сайті «Діти війни».
- Поділитися: