У Міністерстві енергетики пояснили, що запропонували уряду заборонити будувати домашні сонячні електростанції не на дахах будинків буде вигідною самим споживачам, адже «зменшить їхні витрати на «непотрібну» енергію».

Про це йдеться у повідомленні Міненерго.

«Використання генеруючих установок споживачів насамперед має бути спрямоване на компенсацію власного споживання. Тому, що це споживачі, а не виробники. Саме за таким принципом розвиваються СЕС/ВЕС домогосподарств в країнах ЄС, куди ми прямуємо», — повідомили у Міненергетики.

Там вважають, що в Україні власники домашніх СЕС «зловживають», встановлюючи повноцінні сонячні електростанції у житлових районах, при цьому фактично не споживаючи енергії, яку вони виробляють.

«Такі, агреговані на приватних земельних ділянках СЕС в профіцитних енергорайонах призводять до погіршення нормативних показників якості електроенергії та безпеки постачання», — додають у міністерстві.

У Міненерго підрахували, що через надмірне виробництво електроенергії домашніми СЕС кожен споживач має доплатити приблизно по 5,4 гривні за кіловат-годину.

«Одним із способів знизити такі зловживання та збитки інших споживачів є наближення виробництва до вузлів навантаження. Тобто, встановлення сонячних панелей на дахах та або фасадах будівель, що є центрами споживання електроенергії в домогосподарствах. В цьому і полягає суть правки народних депутатів, яку Міненерговугілля в цілому підтримує», — зазначили у Міненерго.

Нагадаємо, що 9 квітня сало відомо, що Міненерго направило до Кабміну пропозицію заборонити встановлювати домашні СЕС не на дахах будинків.

Раніше в Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх СЕС в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки. Наразі їх в Україні встановлено 7,5 тисячі.

Напередодні стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Поділитись: