Заборона ОПЗЖ та ратифікація Стамбульської конвенції: головне за день 20 червня
Суд заборонив проросійську партію «Опозиційна платформа — За життя», а Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію щодо боротьби з насильством проти жінок і домашньому насильству. Зібрали головні новини за день 20 червня.
Заборона ОПЗЖ
Восьмий апеляційний суд Львова заборонив проросійську партію «Опозиційна платформа — За життя». Усе майно, кошти та інші активи партії мають перейти у власність держави. Це стосується обласних, міських і районних організацій ОПЗЖ, а також первинних осередків та інших структурних утворень. Менше з тим, рішення ще можна буде оскаржити у Верховному Суді упродовж 20 днів.
Суд вирішив заборонити партію через причетність її представників до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі, поширення антиукраїнської пропаганди, а також пропаганди війни і насильства.
Ратифікація Стамбульської конвенції
Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію щодо запобігання насильству проти жінок, домашньому насильству, а також боротьби з цими явищами. «За» проголосували 259 депутатів, проти — лише 8.
За даними УП, вимога ратифікації Стамбульської конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі. Детальніше про цю конвенцію читайте тут.
Підозра Черновецькому
Колишньому меру Києва Леоніду Черновецькому повідомили про підозру за фактом публічних закликів до зміни меж території та державного кордону України, а саме визнання «Л/ДНР». За даними слідства, наступного ж дня після початку повномасштабної військової агресії рф проти України ексмер столиці на своїй сторінці у Facebook розмістив публікацію про можливість і навіть необхідність визнання кордонів терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».
Ракетний обстріл півдня
Окупаційні війська вдень 20 червня протягом трьох годин запустили по півдню України 14 ракет, намагаючись обстріляти одразу декілька районів. Зокрема, росіяни стріляли по Очакову, гирлу річки Дунай, Білгород-Дністровському району Одеської області та по самій Одесі. На Одещині та в передмісті Очакова Миколаївської області пошкоджено сільськогосподарські площі, в Одесі внаслідок влучання ракети спалахнув логістичний продовольчий склад.
Крім того, вночі росіяни атакували Білгород-Дністровський район, а зранку — Одесу крилатими ракетами «Онікс», випущеними з окупованого Криму. Обидва рази ракети знищили ще в повітрі сили протиповітряної оборони. Вибухова хвиля пошкодила 80 вікон.
Голова Одеської ОВА Максим Марченко заявив, що унаслідок ракетних ударів по Одещині, які сталися вночі та вдень 20 червня, є поранені.
Ситуація на Луганщині
Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що у Сєвєродонецьку під контролем Збройних сил України залишається лише територія заводу «Азот». Бої вже тривають у промзоні. Проте українські військові не перебувають в оточенні. Він каже, що зараз на Луганщині вкрай важка ситуація по всій лінії фронту.
«Констатуємо, що орки розпочинають широкомасштабний наступ в нашій області, вони накопичили достатню кількість резервів і сьогодні у вогні всі вільні населені пункти області», — зазначив Гайдай.
Крім того, ЗСУ втратили контроль над селищем Метьолкіне у Сєвєродонецькому районі, також росіяни наступають уздовж траси Лисичанськ — Бахмут.
Пожежа на нафтобазі
Кількість загиблих від ракетного удару по нафтобазі на Дніпропетровщині, який стався 18 червня, зросла до трьох людей. Пожежа на місці події триває досі. Голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко вдень 20 червня повідомив, що пожежники намагаються побороти пожежу вже понад 42 години.
Шлях до ЄС
Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що всі країни-члени Євросоюзу повністю погоджуються з тим, що Україні потрібно надати статус кандидата на вступ.
«Кожна з цих країн (які були проти статусу кандидата — ред.) після рішення Єврокомісії у п'ятницю підтвердила, що підтримає надання Україні статусу кандидата. Навіть не чекаючи безпосередньо засідання 24 червня. Я можу підтвердити, що ми маємо повний консенсус лідерів», — сказала Стефанішина.
Новини про захисників «Азовсталі»
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що українські захисники «Азовсталі» у Маріуполі, які потрапили в полон, — живі. У яких умовах їх утримують — невідомо. Воєнна розвідка працює над обміном.
На питання про строки повернення захисників Маріуполя, Єрмак відповів, що це непросте питання й ним займаються. «Я дуже сподіваюсь, що наразі він (процес обміну— ред.) ввійде у свою активну фазу, і ми почнемо повертати наших героїв до України», — сказав керівник ОП.
Втрати окупантів
За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 20 червня росія втратила у повномасштабній війні проти України приблизно 33 800 своїх військових. З них 200 — за останню добу. Також за останню добу росіяни втратили 9 танків, 11 бойових броньованих машин, 4 артилерійські системи, 3 реактивні системи залпового вогню, 3 безпілотники оперативно-тактичного рівня та 4 одиниці автомобільної техніки та автоцистерн.
Найбільших втрат противник за добу зазнав на Бахмутському та Запорізькому напрямках, проте дані не остаточні: через активні бойові дії підрахунок ускладнений.
- Поділитися: