У Європейській бізнес-асоціації вважають, що ухвалення закону, розробленого Міністерством соціальної політики України, яким пропонують суттєво обмежити використання фізичних осіб-підприємців замість найму працівників, не розв'яже проблеми неофіційної зайнятості.

«Як асоціація ми підтримуємо ініціативи уряду щодо регулювання трудових відносин, виведення із тіні оплати праці. Легальному бізнесу важко конкурувати з тими, хто використовує різні схеми ухилення від працевлаштування та виплачує зарплату «в конвертах». Проте пропозиція Мінсоцполітики — це лише часткове розв'язання проблеми», — повідомила заступниця директора ЄБА Світлана Михайловська.

За її словами, така ініціатива уряду не враховує специфіки деяких галузей, зокрема ІТ. Так, використання ФОПів сприяло розвитку ІТ-сектору в Україні.

Водночас для системного розв'язання проблеми тіньового працевлаштування необхідно ухвалити нову редакцію Трудового кодексу та проводити реформу щодо подальшого зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики презентувало законопроект, яким пропонується заборонити використовувати ФОПи замість найму працівника на постійну роботу. Зокрема, там пропонують розширити ознаки трудових відносин.

Раніше повідомлялось, що Державна служба з питань праці оштрафувала низку компаній, які співпрацюють з ФОПами як зі своїми співробітниками. Проте пізніше цю інформацію спростували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держава перевірятиме компанії, що працюють з ФОП, щоб закрити дефіцит Пенсійного фонду

Зазначимо, що причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОПами є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання. Зокрема, він звільняється від сплати 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Поділитись: