УКРАЇНА

Заборони на деякі види діяльності в Чорнобильській зоні можуть переглянути

5 липня, 2018 14:28
УКРАЇНА/Заборони на деякі види діяльності в Чорнобильській зоні можуть переглянути
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко підписав указ щодо відродження Чорнобильської зони та посилення соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Президент України Петро Порошенко підписав указ щодо відродження Чорнобильської зони та посилення соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Адміністрації президента.

Зокрема, Порошенко доручив уряду законодавчо врегулювати проблемні питання у правовому режимі території Чорнобильської зони. Крім цього, президент доручив Кабміну розглянути можливість перегляду заборон на здійснення деяких видів діяльності на забруднених внаслідок аварії територіях.

В указі президента також йдеться про підвищення заходів соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, зокрема підвищення пенсій ліквідаторам та пенсій по інвалідності.

«Також Указ спрямований на вдосконалення державної політики в сфері поводження з радіоактивними відходами та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», — йдеться у повідомленні.

Раніше стало відомо, що уряд передбачив у державному бюджеті близько 2 мільярдів гривень на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Крім цього, президент повідомляв, що новий саркофаг на ЧАЕС введуть в експлуатацію у грудні 2018 року.

Також повідомлялось, що Чорнобильську зону хочуть перетворити на інноваційний майданчик, що вироблятиме альтернативну енергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове життя переселенців з Донбасу поруч із зоною відчуження

Євродепутатка Гармс радить Україні відмовитись від атомної енергетики

Пов`язані новини