ENRU

Заборони на деякі види діяльності в Чорнобильській зоні можуть переглянути

Президент України Петро Порошенко підписав указ щодо відродження Чорнобильської зони та посилення соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Адміністрації президента.

Зокрема, Порошенко доручив уряду законодавчо врегулювати проблемні питання у правовому режимі території Чорнобильської зони. Крім цього, президент доручив Кабміну розглянути можливість перегляду заборон на здійснення деяких видів діяльності на забруднених внаслідок аварії територіях.

В указі президента також йдеться про підвищення заходів соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, зокрема підвищення пенсій ліквідаторам та пенсій по інвалідності.

«Також Указ спрямований на вдосконалення державної політики в сфері поводження з радіоактивними відходами та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», — йдеться у повідомленні.

Раніше стало відомо, що уряд передбачив у державному бюджеті близько 2 мільярдів гривень на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Раніше на урочистостях з нагоди роковин аварії на Чорнобильській АЕС президент України Петро Порошенко повідомив, що Україна відмовиться від зберігання відпрацьованого ядерного палива в Росії. У попередні роки на ці цілі щороку витрачалось близько 200 мільйонів доларів.

Крім цього, президент повідомляв, що новий саркофаг на ЧАЕС введуть в експлуатацію у грудні 2018 року.

Також повідомлялось, що Чорнобильську зону хочуть перетворити на інноваційний майданчик, що вироблятиме альтернативну енергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нове життя переселенців з Донбасу поруч із зоною відчуження

Євродепутатка Гармс радить Україні відмовитись від атомної енергетики