З початку травня через загострення бойових дій на Донбасі понад 150 будинків були зруйновані чи пошкоджені на підконтрольній українській владі території.

З початку травня через загострення бойових дій на Донбасі понад 150 будинків були зруйновані чи пошкоджені на підконтрольній українській владі території.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Євген Каплін, керівник гуманітарної місії «Проліска».

«З 1 травня ми спостерігаємо ескалацію по всій лінії зіткнення. У порівнянні з березнем, коли було зруйновано 110 житлових будинків на підконтрольній Україні території, то за 20 днів травня, який ще не закінчився зруйновано вже більше 150 будинків», — сказав він.

Він додав, що з початку травня на Донбасі унаслідок бойових дій загинули людей, ще троє були поранені.

«Також за квітень-травень п'ятеро людей вчинили спроби самогубства», — сказав Каплін.

На питання, які можуть бути причини загострення на Донбасі, волонтер відповів:

«Я думаю, що це ряд факторів, у тому числі і травневі свята, і свята на окупованій території. І наближення українських військ до сірої зони, і зближення з протилежної сторони. Ми маємо тенденцію, коли у нас за останні півроку у 5 населених пунктів, розташованих у зоні безпеки, просунулись Збройні Сили України і фактично зблизились з протилежною стороною».

21 травня у Торецьку бойовики обстріляли Центр соціально-психологічної реабілітації, де перебувало 28 дітей.

Також 21 травня у Торецьку обстрілами пошкоджено 5 будинків та газогін: поліція збільшила присутність у місті.

Вночі 18 травня бойовики обстріляли селище Троїцьке на Луганщині. Двоє мирних мешканців загинули, ще двоє поранення. Поліція розслідує обстріл Троїцького на Донбасі як теракт.

17 травня у прокуратурі Донеччини повідомили, що бойовики самоназваної «ДНР» здійснили обстріл Світлодарська.  В ході обстрілу один зі снарядів влучив в автомобіль поблизу місцевої загальноосвітньої школи № 11. Власник пошкодженого автомобіля, отримав незначні тілесні ушкодження. Серед присутніх у школі ніхто не постраждав.

Поділитись: