Захворюваність на COVID-19 у Казахстані за місяць зросла майже у 20 разів — МОЗ
У Казахстані захворюваність на коронавірус за останній місяць, тобто в період протестів, зросла в 19,6 раза. Добовий обсяг тестувань збільшився у 3,5 раза й досяг 50 тисяч на добу. Натомість летальність знизилась у 2,5 раза.
Про це повідомила міністерка охорони здоров'я країни Ажар Гініят на засіданні уряду 18 січня, цитує «Інтерфакс-Україна».
Посадовиця стверджує, що за місяць кількість пацієнтів, які отримують лікування у стаціонарах, збільшилася вдвічі, на амбулаторному рівні — у п'ять разів.
Понад 60% нових виявлених добових випадків припадають на Нур-Султан, де захворюваність зросла у 32 рази, Алмати зі зростанням захворюваності у 8 разів та Карагандинську область — у 9 разів.
У країні розгорнули понад 21 тисячу стаціонарних ліжок, з яких 33% вже зайняті, та більш як 2 тисячі реанімаційних ліжок — зайнято 16%. У резерві є ще 30 тисяч і 3 тисячі ліжок відповідно.
«Станом на сьогодні 80% пацієнтів, або 70 600 людей, перебувають на амбулаторному лікуванні, кількість госпіталізованих від виявлених випадків становить 19%. До стаціонару надходять пацієнти із середнім, тяжким ступенем захворювання, водночас частка тяжких і вкрай тяжких становить 5%», — зазначила Гініят.
Вона нагадала, що зараз усі регіони Казахстану, за винятком Туркестанської області, перебувають у «червоній» зоні поширення коронавірусу.
Коронавірус у Казахстані
Минулої доби у країні виявили 9 698 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Згідно з даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, станом на 18 січня в країні загалом виявили 1,1 мільйона випадків інфікування коронавірусом, за останні 28 днів — 88,5 тисячі випадків.
За весь час від ускладнень померли 18 318 людей, зокрема 199 за останні 28 діб. У країні ввели 17,7 млн доз вакцини проти COVID-19.
Протести в Казахстані
Люди вийшли на протести після того, як уряд із 1 січня 2022 року підвищив ціну на зріджений нафтовий газ. Окрім того, люди вимагали відставки уряду. Низку вимог влада виконала, але протест продовжився.
5 січня в Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації, а заворушення у країні Токаєв пов'язав зі «змовниками, яких підтримують фінансово», та пообіцяв жорстко реагувати.
Після цього президент звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про «терористичну загрозу». До ОДКБ, окрім Казахстану, входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Вони погодилися ввести свій контингент у країну.
15 січня в Міноборони РФ заявили, що їхні військові, які брали участь у «миротворчій операції» в Казахстані, повернулися додому.
- Поділитися: