Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій групи журналістів, які загинули в Центральній Африці, не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант ООН.

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що водій групи журналістів, які загинули в Центральній Африці, не пов’язаний з місією ООН. Раніше повідомляли, що водія групи рекомендував консультант місії ООН.

Про це повідомляє «Дождь».

МЗС Росії заявило, що представники ООН звернулися до них зі спростуванням інформації щодо причетності до групи журналістів.

«Місія ООН зі стабілізації в Центральноафриканській республіці не надавала ні водія, ні автомобіля для знімальної групи російських журналістів», — сказав керівник Інформцентру ООН у Москві Володимир Кузнєцов.

Раніше голова Центру управління розслідуваннями Андрій Коняхін, від якого їхала знімальна група, сказав, що водія групі надали «ООНівці».

Він пояснив, що питання безпеки забезпечували за домовленістю з миротворчою місією ООН в Центральноафриканській Республіці.

1 серпня МЗС Росії заявило, що посольство Росії в Центральноафриканській Республіці організовує відправлення тіл трьох загиблих журналістів на батьківщину.

31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці загинули російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко повідомила The Bell, що впізнала по фотографії тіло чоловіка. Вона також сказала, що з нею зв'язувався офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, яка пообіцяла якнайшвидше повернути тіло. 

У ЦАР журналісти знімали матеріал про російських найманців ПВК «Вагнер». За даними джерел Громадського, близьких до Орхана, журналісти знімали проект про російську присутність у Центральноафриканській Республіці.

Влада у ЦАР припускає, що російських журналістів у Центральній Африці могло вбити угруповання «Селека».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

Поділитись: