УКРАЇНА

Заява Порошенка про «високу довіру до судів» не відповідає дійсності — дослідження

31 січня, 2018 15:53
УКРАЇНА/Заява Порошенка про «високу довіру до судів» не відповідає дійсності — дослідження
Зберегти
Вигляд
Менше 1% українців вважають, що очищення судової системи України від недоброчесних суддів пройшло успішно, протилежну думку мають 62,1%.

Менше 1% українців вважають, що очищення судової системи України від недоброчесних суддів пройшло успішно, протилежну думку мають 62,1%.

Про це йдеться у даних соціологічного дослідження, підготовленого Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за підтримки ЄС та Центру демократії та верховенства права.

Такі дані організація наводить на противагу заяві президента Петра Порошенка у Давосі, який сказав, що після формування нового Верховного суду в Україні «з'явилася довіра до судів».

Відтак, згідно з дослідженням, українці вважають, що саме сучасні суди несуть відповідальність за недостатню боротьбу з корупцією. Лише 2,1% громадян вважають, що суди борються з корупцією.


Сторінка з дослідження громадської організації «Фундація DEJURE»

Натомість основними борцями з корупцією в країні визнали журналістів, Національне антикорупційне бюро та антикорупційні громадські організації. Верховна Рада, президент та уряд у цьому списку набрали менше 4%.

Сторінка з дослідження громадської організації «Фундація DEJURE»

Самим же суддям українці не готові довірити ані очищення судової влади, ані формування майбутнього Антикорупційного суду.


Сторінка з дослідження громадської організації «Фундація DEJURE»

Під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі президент Петро Порошенко заявив, що Україна завершила судову реформу.

«Тепер у нас є реорганізований Верховний суд, високий рівень довіри. Була проведена абсолютно прозора процедура відбору суддів, і тепер Верховний суд захищатиме право українців на правосуддя, і не тільки українців, а й інвесторів в Україні», — сказав президент.

Натомість експерти від громадськості, за даними «Фундації DEJURE»,  вважають конкурс до нового Верховного Суду непрозорим і провальним, вказуючи на призначення суддями
недоброчесних кандидатів і представників старої системи, та вимагають вдосконалити процедури відбору в Антикорупційний суд.

Порошенко у Давосі пообіцяв прискорити створення Антикорупційного суду. Натомість у МВФ заявили, що очікують зміни законопроекту про Антикорупційний суд

У ЄС офіційно виступили з критикою української влади через те, що президентський законопроект суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Міжнародний валютний фонд, Світовий банк і Європейський Союз
настільки не погоджуються з президентським баченням Антикорупційного суду, що це може призвести до припинення фінансової підтримки і навіть безвізового режиму для України.

Пов`язані новини