УКРАЇНА

Захисту бразильця Лусваргі відмовили у відводі колегії суддів

7 травня, 2018 16:33
УКРАЇНА/Захисту бразильця Лусваргі відмовили у відводі колегії суддів
Зберегти
Вигляд
На суді у справі обвинуваченого бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на боці самоназваної «ДНР», адвокатам відмовили у відводі колегії суддів.

На суді у справі обвинуваченого бразильця Рафаеля Лусваргі, який воював на боці самоназваної «ДНР», адвокатам відмовили у відводі колегії суддів.

Про це оголосила суддя у Павлоградському районному суді Дніпропетровської області.

«Заява на відвід зводиться до необґрунтованих припущень щодо неупередженості колегії суддів. Зважаючи на викладене, відвід суддів є безпідставним. Колегія суддів постановила: про відвід відмовити. Це рішення оскарженню не підлягає», — заявила суддя.

Нагадаємо, 4 травня у Києві учасники С14 схопили бразильця Лусваргі, який воював на боці «ДНР». Представники праворадикальної організації привели його до СБУ. Раніше, 2 травня Лусваргі помітили у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ МП.

Українські правоохоронці затримали бразильця Лусваргі в жовтні 2016 року в аеропорту «Бориспіль» одразу після його прибуття в Україну з Бразилії.

Слідство встановило, що з вересня 2014  — по травень 2015 року він перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону «Вікінг» 1-ї бригади бойовиків «ДНР». Згодом, у січні 2017 Печерський суд Києва засудив громадянина Бразилії Рафаеля Маркуса Лусваргі до 13 років в'язниці.

18 серпня 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок бразильцю Рафаелеві Маркусу Лусваргі, засудженому за участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків «ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Із «ДНР» до Голосіївського монастиря: що відомо про бразильця Рафаеля Лусваргі

За словами адвоката Лусваргі, 18 грудня 2017 року Печерський районний суд змінив запобіжний захід бразильцю з тримання під вартою на особисте зобов’язання у межах процедури обміну полоненими. З того часу, зауважив адвокат, Лусваргі перебував у Києві.

Коли між Києвом та самоназваними «ДНР» та «ЛНР» відбувся великий обмін заручників на Донбасі 27 грудня, Лусваргі мав отримати свій паспорт та повернутися до Бразилії.

«Незважаючи на домовленості і повернення в Україну полонених військових, паспорт та проїзні документи бразильцю українська влада не повернула», — заявив Рибін.

Як з'ясувало Громадське, передавати Лусваргі в межах великого обміну не стали, аби уникнути потенційного міжнародного скандалу. Оскільки він є громадянином Бразилії, Україна не має права передавати його таким квазіутворенням, як самоназвана «ДНР».

Пов`язані новини