Генеральний прокурор України Юрій Луценко засудив українських політиків, громадських діячів та тих громадян, які критикували українську владу після «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко засудив українських політиків, громадських діячів та тих громадян, які критикували українську владу після «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Про це Луценко повідомив на брифінгу у Києві.

«Реакція на вчорашнє повідомлення про теракт у Києві у всієї міжнародної спільноти була безпрецедентно однаковою, на відміну від українського політикуму. Значна частина українського політикуму переводила стрілки на діючу владу, бо вона живе у бажанні її змінити, а весь світ солідарний з Україною», — сказав Луценко.

Луценко привів у приклад 2001 рік у США, коли стався теракт у Нью-Йорку. «Я не можу уявити, щоб опозиція США звинуватила у теракті на «близнюків», котрий здійснила «Аль-Каїда», діючого президента або діючого керівника ЦРУ. Там цього не могло бути. І тому США могутня країна», — сказав Луценко.

«Але на жаль у нашій країні, більшість політикуму, частина громадського сектору використовує будь який привід не тільки для атаки для владу, але й для атаки на країну. У першу чергу, на її правоохоронні структури, ті, які відповідають за безпеку і протидію терактам», — додав генпрокурор.

Він навів як приклад екс-главу СБУ Сергія Наливайченка, видвореного політика Міхеіла Саакашвілі, депутата Єгора Соболєва та інших громадських діячів, які критикували українську владу.

«Танцювати на кістках і на крові для того, аби добитись якихось рейтингів у ще не розпочатих парламентських перегонах у воюючій країні є аморальним», — підкреслив Луценко.

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: