Війна

Закон про деокупацію Донбасу можуть ухвалити до нового року – Турчинов

20 грудня, 2017 15:49
Війна/Закон про деокупацію Донбасу можуть ухвалити до нового року – Турчинов
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки та оборони не виключив, що парламент ухвалить Закон про деокупацію Донбасу до кінця 2017 року.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов не виключив, що парламент ухвалить Закон про деокупацію Донбасу до кінця 2017 року.

Про це він сказав на відкритті виставки пам'яті Аміни Окуєвої.

«Закон про Донбас готовий до прийняття і я сподіваюсь, що найближчими днями парламент це зробить» — сказав він кореспонденту Громадського.

«Я переконаний, що сесійний день можна розпочати з розгляду цього питання і я би радив народним депутатам присвятити один день безпековим питанням», — додав він.

На уточнююче питання чи все ж буде розглянуто закон завтра чи на першому засіданні ради після нового року Турчинов прямо не відповів, сказавши, що не може впливати на парламент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оновлений проект деокупації Донбасу: нова назва АТО, обов’язки агресора та повноваження силовиків.

Нагадаємо, що Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні». 

Комітет Ради не включив правку про розрив дипвідносин з РФ у закон про деокупацію. Водночас, закон буде чітко визначати Російську Федерацію країною-агресором.

15 листопада Комітет відправив на доопрацювання 10-ту статтю законопроекту «Про деокупацію Донбасу». У статті пропонувалося зокрема, що силовики зможуть застосовувати зброю, затримувати осіб, що перешкоджають їхній роботі, обмежувати рух транспортних засобів, використовувати в службових цілях помешкання громадян і засоби зв’язку. Фактично це ті самі повноваження, які силовики мають на сьогодні в районі проведення АТО. 

Дехто з членів Комітету нацбезпеки стурбувався, що в проекті закону чітко не окреслили район «проведення заходів із забезпечення національної безпеки», тож вони можуть поширюватися на всю територію Донецької та Луганської областей. Зокрема й на міста, які нині не вважаються територією проведення АТО.  

17 листопада Комітет опрацював понад 600 поправок і погодив статтюпро повноваження військових і правоохоронці у законопроекті про деокупацію Донбасу.

Пов`язані новини