Війна

Рада не розгляне законопроект «Про деокупацію Донбасу»: Комітет відправив на доопрацювання статтю

15 листопада, 2017 22:05
Війна/Рада не розгляне законопроект «Про деокупацію Донбасу»: Комітет відправив на доопрацювання статтю
Зберегти
Вигляд
Комітет з питань національної безпеки та оборони під час розгляду проекту закону «Про деокупацію Донбасу» статтю 10 відповідного документу відправив на доопрацювання. Таким чином Верховна Рада наступного дня не зможе розглянути цей законопроект

Комітет з питань національної безпеки та оборони під час розгляду проекту закону «Про деокупацію Донбасу» статтю 10 відповідного документу відправив на доопрацювання. Таким чином Верховна Рада наступного дня не зможе розглянути цей законопроект.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

У статті 10, яку не прийняли при голосуванні, йдеться про можливість застосування сил та засобів ЗСУ у Донецькій та Луганській областях під час агресії.

Депутати, які проголосували проти прийняття цієї статті, аргументують своє рішення тим, що ця стаття фактично проголошує воєнний стан з особливими умовами перевезення товарів, посиленої перевірки та застосування зброї, пересування по території, але це не доцільно на всій території Донецької та Луганської областей.

Учасники Комітету проголосували за те, щоб відправити цю статтю на доопрацювання та визначити умови, терміни та райони застосування цієї статті. Всі інші внесені у проект закону поправки були прийняті.

Робоча група пропонує на Комітеті залишити без змін назву закону, визнати датою початку агресії проти України з боку РФ 20 лютого 2014 року, додати до тексту проекту закону формулювання про окупацію Криму, забрати із тексту проекту будь-які посилання на Мінські переговори.

«В нашому Комітеті ще ніколи так глибоко не опрацьовували проекти законів» – заявив голова Комітету Сергій Пашинський на початку засідання.

За словами секретаря комітету Івана Винника, статтю доопрацюють, скоріш за все, у грудні. У той же час голова фракції БПП Артур Герасимов сказав, що закон «Про деокупацію» буде прийнятий найближчим часом.

«Я вважаю, що закон буде прийнятий найближчим часом. У нас є робота лише з 10 статтею. Але це роботи на 10 хвилин», — сказав Герасимов.

Раніше комітет Ради не включив правку про розрив дипвідносин з РФ у закон про деокупацію. Водночас, закон буде чітко визначати Російську Федерацію країною-агресором.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президентський законопроект про деокупацію Донбасу: основні положення.

6 жовтня 2017 ркоу Рада ухвалила президентський закон про продовження особливого статусу Донбасу. Пізніше того ж дня його підписав спікер парламенту.

Також Рада у першому читанні підтримала закон №7163 Порошенка «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях у першому читанні». 

Про те, чому було два президентських законопроекти читайте: За завісою деокупації: Як Порошенко й Турчинов домоглися продовження дії закону про особливий статус Донбасу.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини