УКРАЇНА

Закон про Національне бюро фінансової безпеки ослаблює НАБУ та ДБР — Данилюк

21 березня, 2018 19:54
УКРАЇНА/Закон про Національне бюро фінансової безпеки ослаблює НАБУ та ДБР — Данилюк
Зберегти
Вигляд
У законопроекті «Про Національне бюро фінансової безпеки» (НБФБ), запропонованому Ніною Южаніною, закладено положення, що можуть суттєво ослабити НАБУ та ДБР.

У законопроекті «Про Національне бюро фінансової безпеки» (НБФБ), запропонованому депутаткою від БПП Ніною Южаніною, закладено положення, що можуть суттєво ослабити НАБУ та ДБР.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю агенції «Інтерфакс-Україна».

За словами міністра, розробники законопроекту наділили НБФБ функцією розслідувати злочини високопосадовців. Саме тому бюро було виведено з системи виконавчої влади.

На думку Данилюка, новий орган має зосередитись на боротьбі зі зловживаннями приватного сектору, що завдають шкоди державі, а розслідування випадків корупції має бути підзвітним антикорупційним органам — НАБУ та ДБР.

«Якщо йдеться про зловживання в органах влади, то це – корупція, отже, підслідність НАБУ або ДБР залежно від рівня злочинця. Тому коли говорять, що новий орган має розслідувати зловживання у виконавчій владі, то завідомо закладають конфлікт з НАБУ та ДБФ з метою їх ослаблення або сліпо шукають аргументи, щоб виправдати таке нелогічне підпорядкування», — сказав Олександр Данилюк.

Міністр також зазначив, що у проект, розроблений його відомством, визначає чітку підслідність та не створює дублювань повноважень. Цей проект було схвалено коаліційним урядом, експертами, представниками бізнесу та міжнародними партнерами України.

Законопроект парламентського комітету про створення Національного бюро фінансової безпеки зареєстрували в Раді 19 березня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Національне бюро фінансової безпеки: чи є привід для оптимізму?

Представники бізнесу заявили, що закон про НБФБ потребує доопрацювання.

 

Пов`язані новини