Проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері створює додаткові корупційні ризики з боку СБУ.

Проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері створює додаткові корупційні ризики з боку СБУ.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявили голова та юристка громадської організації «Лабораторія цифрової безпеки» Ірина Чулівська та Віта Володарська.

Відповідаючи на питання ведучого, що буде відбуватись у разі, якщо провайдер відмовляється блокувати сайти за дорученням СБУ.

«Штраф — у сумі 1% від доходу за попередній рік. А у випадку якщо повторне порушення, то це 5% річного доходу», — пояснила Володарська.

Ірина Чулівська, голова ГО «Лабораторія цифрової безпеки» вважає, що це створює корупційні ризики з боку спецслужби.

«Це дасть також можливість СБУ маніпулювати, маючи у своїх руках можливості накладення таких великих штрафів, це створює додаткові корупційні ризики з боку СБУ», — сказала Чулівська.

Нагадаємо, 4 липня Комітет парламенту з питань національної безпеки та оборони схвалив проект закону щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

Документ пропонує, зокрема, прирівнювати кібератаку до однієї з форм технологічного тероризму.

Крім того, проект пропонує запровадити обов’язкове блокування українськими провайдерами доступу до будь-якого ресурсу в мережі, який лише підозрюється в порушенні законодавства, — без рішення суду на 48 годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Технологічний тероризм: як депутати збираються запровадити цензуру в інтернеті

24 травня Адміністрація президента оприлюднила оновлений перелік санкцій проти Росії. До списку потрапили 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб.

Крім того, рішенням Ради національної безпеки та оборони України електронна платіжна система WebMoney потрапила до переліку антиросійських санкцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Медіа, Webmoney та «республіканський банк ДНР»: хто потрапив під українські санкції

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile