Законопроект про гральний бізнес має корупційні ризики — НАЗК
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело експертизу законопроекту про легалізацію в Україні грального бізнесу й зайшло низку корупційних ризиків.
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
У відомстві кажуть, що документ має врегулювати правові, економічні, соціальні та організаційні умови функціонування азартних ігор в Україні, а також зменшити корупцію у цій сфері, однак водночас НАЗК виявило положення, що «містять низку корупціогенних факторів».
Йдеться про такі фактори:
- Невизначеність процедури внесення плати та отримання ліцензії;
- Дискреція Уповноваженого органу в частині визначення переліку суб’єктів господарювання, які здійснюють сертифікацію;
- Встановлення обов’язковості сертифікації грального обладнання на відповідність встановленим технічним вимогам без чіткого переліку такого обладнання, що взагалі не є предметом регулювання цього законопроекту;
- Запровадження нових дозволів без внесення змін до Закону «Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності»;
- Підстави для отримання та анулювання ліцензії не узгоджуються із Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
«Якщо законопроект буде проголосований без змін, це може призвести до створення численних корупційних ризиків та завдати багатомільйонні збитки державі», — наголосили у НАЗК.
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про легалізацію грального бізнесу у першому читанні. Ухвалити його остаточно у Раді планують до кінця 2020 року.
0 грудня уряд ухвалив рішення, яке забороняє займатися гральним бізнесом під прикриттям державних лотерей.
Зазначимо, що гральний бізнес в Україні заборонений законодавчо з 2009 року. Однак з того часу оператори лотерей знайшли лазівку у законі, яку використовують для здійснення цієї діяльності.
- Поділитися: