УКРАЇНА

Законопроект «Про прощення» пом’якшує покарання за злочини, скоєні під тиском окупантів — правозахисник

14 березня, 2018 23:33
УКРАЇНА/Законопроект «Про прощення» пом’якшує покарання за злочини, скоєні під тиском окупантів — правозахисник
Зберегти
Вигляд
Правозахисники підготували законопроект «Про прощення», який звільняє від кримінальної відповідальності людей, що коїли невеликі злочини під тиском окупаційної влади.

Правозахисники підготували законопроект «Про прощення», який звільняє від кримінальної відповідальності людей, що коїли невеликі злочини під тиском окупаційної влади.

Про це в ефірі Громадське.Крим повідомив голова правозахисної організації «Сила права» Андрій Сенченко.

«Не йдеться про те, що ці люди звільнятимуться від кримінальної відповідальності. Якщо вони покаялися та звернулися за прощенням — то суд за чіткою процедурою замінить їхнє ув’язнення на альтернативне покарання у вигляді обмеження їхніх прав (на роботу у держструктурах, роботу викладачем, призупинення виборчого права)», — сказав правозахисник.

Сенченко також наголосив, зо законопроект «Про прощення» не дозволяє уникати відповідальності тим, хто вбивав, катував, очолював окупаційну владу та вчиняв мітинги і «референдуми», після яких окуповувалися території.

Законопроект підготувала правозахисна організація «Сила права». Документ пропонують обговорити із громадськістю і поки він не вносився на розгляд до Верховної Ради.

Правозахисник Сенченко в ефірі Громадського також сказав, що кожен український громадянин в анексованому Криму, який увійшов у склад виборчої комісії незаконних виборів президента РФ, скоює кримінальний злочин.

Нагадаємо, у Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. Росія також заявила, що планує провести вибори в анексованому Криму.

Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не дозволити Росії провести вибори у Криму. У МЗС України попередили, що проти причетних до виборів президента РФ у Криму застосують санкції.

Пов`язані новини