ENRU

Законопроект «Про прощення» пом’якшує покарання за злочини, скоєні під тиском окупантів — правозахисник

Правозахисники підготували законопроект «Про прощення», який звільняє від кримінальної відповідальності людей, що коїли невеликі злочини під тиском окупаційної влади.

Про це в ефірі Громадське.Крим повідомив голова правозахисної організації «Сила права» Андрій Сенченко.

«Не йдеться про те, що ці люди звільнятимуться від кримінальної відповідальності. Якщо вони покаялися та звернулися за прощенням — то суд за чіткою процедурою замінить їхнє ув’язнення на альтернативне покарання у вигляді обмеження їхніх прав (на роботу у держструктурах, роботу викладачем, призупинення виборчого права)», — сказав правозахисник.

Сенченко також наголосив, зо законопроект «Про прощення» не дозволяє уникати відповідальності тим, хто вбивав, катував, очолював окупаційну владу та вчиняв мітинги і «референдуми», після яких окуповувалися території.

Законопроект підготувала правозахисна організація «Сила права». Документ пропонують обговорити із громадськістю і поки він не вносився на розгляд до Верховної Ради.

Правозахисник Сенченко в ефірі Громадського також сказав, що кожен український громадянин в анексованому Криму, який увійшов у склад виборчої комісії незаконних виборів президента РФ, скоює кримінальний злочин.

Нагадаємо, у Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. Росія також заявила, що планує провести вибори в анексованому Криму.

Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не дозволити Росії провести вибори у Криму. У МЗС України попередили, що проти причетних до виборів президента РФ у Криму застосують санкції.