Британська компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних понад 87 мільйонів користувачів Facebook, припиняє свою роботу.

Британська компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних понад 87 мільйонів користувачів Facebook, припиняє свою роботу.

Про це повідомляє ВВС.

Фірму звинуватили у неналежному використанні даних користувачів соцмережі від імені її клієнтів.

«Незважаючи на незмінну впевненість компанії у тому, що співробітники Cambridge Analytica діяли етично і законно, розголос у медіа зробив недоступними для нас усіх клієнтів та постачальників. У результаті більше неможливо продовжувати керувати компанією та бізнесом», — йдеться у прес-релізі на сайті  Cambridge Analytica.

Соціальна мережа Facebook відмовилася коментувати закриття Cambridge Analytica.

Журналісти свого часу з'ясували, що компанія отримала доступ до даних мільйонів користувачів Facebook, щоб дослідити їхні вподобання та пропонувати релевантну рекламу. Кінцевою ж метою був вплив на голоси американців під час виборів президента США у 2016 році.

Cambridge Analytica пропонує бізнесменам і політикам послуги, які дозволяють «змінити поведінку аудиторії». Себто, вплинути на їхній вибір — чи це буде покупка дивану, чи обрання президента.

Компанія заснована у 2013 році як відгалуження SCL Group, що пропонує схожі послуги в усьому світі. Директор Cambridge Analytica — Александер Нікс, випускник університету Манчестера. Нікс заявляє, що працював на 260 виборчих кампаній у різних країнах. Cambridge Analytica він запустив, щоб працювати саме у США.

Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів Facebook.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних Facebook. Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 

В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile