Життя

«Запоріжгаз» Фірташа завдав державі багатомільйонних збитків — СБУ

СБУ
Життя/«Запоріжгаз» Фірташа завдав державі багатомільйонних збитків — СБУ
Зберегти
Вигляд
У Службі безпеки України виявили, що у компанії «Запоріжгаз», що належить українському олігарху Дмитру Фірташу, штучно завищували обсяги спожитого газу, чим завдали державі збитків на щонайменше 6 мільйонів гривень протягом одного місяця.

При цьому, така схема завищення обсягів споживання газу могла використовуватись протягом набагато тривалішого періоду часу.

Зазначається, що посадовці «Запоріжгазу» «списували» спожитий природний газ як виробничо-технологічні витрати та втрати, що виникли у результаті «аварій», яких насправді не було.

Ці втрати газу компенсували коштом держави (адже блокуючим пакетом акції компанії володіє Нафтогаз) або перекладали на споживачів, додають в СБУ.

«Під час санкціонованих слідчих дій в офісних приміщеннях товариства правоохоронці вилучили, зокрема підроблені акти технічних аварій, звіти з внесеними неправдивими даними, що підтверджують проведення оборудки», — повідомляє прес-служба СБУ.

Зазначається, що СБУ відкрило кримінальне провадження проти керівника компанії, якому оголосили про підозру та відсторонили від посади.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Також 30 січня в уряді запровадили нові норми споживання газу для громадян без лічильника. Старі норми повернула компанія «РГК» через суд, після чого споживачам прийшли платіжки, збільшені втричі.

Пов`язані новини