У Нафтогазі повідомили, що через скасування судом нових норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газового лічильника, отримали завищені платіжки за газ. Для вирішення цієї ситуації там закликали громадян скаржитися на урядову гарячу лінію.

«Якщо норми споживання будуть переглянуті, то кошти, які зараз заплатять українці, мають бути перераховані — фактично повернуті. Ми не закликаємо не платити. З юридичної точки зору сьогоднішні завищені норми діють. Але люди мають вимагати перегляду норм», — повідомили у Нафтогазі.

Там додали, що Міністерство енергетики, яке мало затвердити нові норми споживання газу, цього не зробило. Відтак, наразі в Україні діють норми споживання, затверджені у 1990-х роках.

Зазначимо, що через повернення старих норм споживання газу, суми за газ у платіжках зросли втричі.

Раніше через донарахування зайвих обсягів газу споживачам, у НКРЕКП запропонували провести позапланову перевірку 20 облгазів. Компаніям загрожує штраф у розмірі 850 тисяч гривень.

6 грудня у Нафтогазі заявляли, що облгази компанії «РГК», що належить Дмитру Фірташу, штучно збільшують заборгованість споживачів за газ для того, аби унеможливити їхній перехід до інших постачальників газу, зокрема Нафтогазу.

Компанія «РГК» Дмитра Фірташа займає монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Після цього на засіданні уряду заявили, що проведуть перевірку облгазів через збільшення заборгованості у платіжках громадян за газ.

Водночас, у компанії «РГК» повідомили, що донараховані борги споживачів можна не оплачувати.

Поділитись: