Політика

Запровадження миротворців дасть можливість провести вибори на окупованій частині Донбасу — Волкер

23 вересня, 2017 12:39
Політика/Запровадження миротворців дасть можливість провести вибори на окупованій частині Донбасу — Волкер
Зберегти
Вигляд
Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що за умов ефективного міжнародного моніторингу, на Донбасі можливе проведення місцевих виборів.

Спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що за умов ефективного міжнародного моніторингу, на Донбасі можливе проведення місцевих виборів.

Про це він сказав в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Їх(вибори—ред.) неможливо провести, доки Україна не отримає необхідного доступу до території. Це одна з причин гальмування мінського процесу: з одного боку, є домовленість провести вибори, з іншого — за нинішніх умов їх проведення нереальне. Якщо буде знайдено прийнятний шлях залучення міжнародних миротворчих сил, тоді з'явиться безпековий інструмент, засіб фізичного контролю території. За таких умов, за умов ефективного міжнародного моніторингу, організація місцевих виборів можлива», — сказав він.

На думку Волкера, має бути проведена серія виборів.

«Безумовно, потрібно розв'язати низку питань, пов'язаних із організацію виборчого процесу, чітко визначити, хто має право проголосувати, як повернути внутрішньо переміщених осіб і дати їм можливість взяти участь у виборах. І, напевно, це має бути щось більше, ніж одні вибори, ніж просто одномоментне голосування, це має бути серія виборів», — зазначив він.

Раніше президент Порошенко заявив, що США підтримали ідею введення миротворців на Донбас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Миротворча місія може розгорнутися впродовж півроку.

20 вересня Порошенко обговорив з президентом Євроради розміщення миротворців на Донбасі

Раніше повідомлялось, що Порошенко поговорив про розміщення миротворців ООН на Донбасі з президентами Фінляндії та Польщі.

5 вересня Путін доручив російському МЗС унести на розгляд Радбезу ООН проект резолюції щодо миротворців на Донбасі. Умовою місії Путін назвав перебування миротворців виключно на лінії зіткнення. Але після розмови з Меркель Путін погодився врахувати зауваження щодо місії миротворців на Донбасі.

Порошенко запевнив, що уведення миротворців ООН на Донбас не буде за сценарієм Росії.

Пов`язані новини